התקנת רשת חוטית או אלחוטית בבית חכם

מחלקת הפרויקטים של חברת טופ אודיו, המובילה בתכנון וביצוע של בתים חכמים, תיישם עבורכם מערכת חשמל מתקדמת המתאימה במדויק לצרכיכם. המערכת יכולה להיות רשת חוטית (המכונה גם קווית) או רשת אלחוטית וזאת בהתאם למאפיינים שונים שיש לקחת בחשבון.

מערכות עם רשת אלחוטית

בדרך כלל בבתים קיימים מומלץ להתקין רשת אלחוטית לבית חכם, החוסכת בעלויות ההתקנה, משכה ומורכבותה, בהיותן מייתרות את הצורך בפתיחת ושבירת קירות בבית. למעשה, שימוש ברשת אלחוטית יכול לחסוך אפילו רבע מהעלויות הנדרשת להתקנת רשת קווית. חשוב לציין שתחום הבית החכם התקדם באופן ניכר בעשור האחרון ומספק פתרונות אלחוטיים איכותיים ואמינים ביותר. פתרונות אלו מבוססים על סטנדרטים בינלאומיים ומסוגלים להתמודד ולהתגבר על הפרעות למערכת האלחוטית על ידי כיוון מחדש ושינוי תדרים ומסלולי ההתקשרות עם בקרי מערכת הבית החכם. בנוסף, רשתות אלחוטיות המסופקות בימינו הינן הבעלות רמות קרינה הרבה יותר נמוכות מבעבר.

מערכות חשמל עם רשת חוטית

בדרך כלל מותקנת בבית חכם רשת חוטית כאשר מדובר במבנה חדש או כזה העובר שיפוץ מקיף, כאשר מערכות אלו נלקחות בחשבון עוד בשלבי תכנון. מדובר ברשתות חשמל ותיקות המוכרות ברמת אמינותן הגבוהה ונחשבות לפולטות פחות קרינה מרשתות אלחוטיות. יחד עם זאת, מערכות אלו יותר יקרות להתקנה בהיותן דורשות הכנת תשתית בקירות הבית עם צנרת מיוחדת למתח גבוה ונמוך, וכן בהיותן נדרשות בארון חשמל. כמו כן, לרוב מערכות אלו יותר מורכבות לטיפול ותחזוקה במקרים של בעיות ותקלות. בהשוואה למערכות אלחוטיות המתקדמות של ימינו, מערכת קווית גם נחשבת למסורבלת מפני שהיא דורשת איתור חוטים ספציפיים מתוך בליל חוטים קיימים. יחד עם זאת, בעזרת תכנון מקצועי ניתן ליצור מערכות קווית מתקדמת, למשל על ידי שימוש בבקרים הכוללים ספק כוח שחוסכים בהתקנת ספקים חיצוניים בארון החשמל. יש לציין כי בימינו גם בנכס חדש כדאי לבחון ולשקול התקנת רשת אלחוטית לבית חכם.

לתכנון והתקנת מערכות בית חכם עם רשת חוטית או אלחוטית

להזמנת שירותי תכנון והתקנת מערכות בית חכם עם רשת חוטית או אלחוטית, ולקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר עם חברת טופ אודיו בטלפון 09-9621100.